Jednym z ważniejszych działań Straży Miejskiej jest bez wątpienia profilaktyka. dlatego też organizujemy spotkania w szkołach, podczas kktórych poruszamy kwestię związane z bezpieczeństwem. Rozmawiamy o właściwym poruszaniu się po drogach, o konieczności noszenia odblasków, o tym co należy zrobić podczas spotkania z nieznajomą osobą lub zwierzęciem. Dzieci mają też okazje poćwiczyć właściwy sposób poruszania się po przejściach dla pieszych. 

 

 

 

C6E2709B-A900-4338-862F-98658AA8B03E.jpeg

A74FDF18-FEB4-4D49-841A-26DD2076C2DE.jpeg

W ramach prowadzonych przez nas czynności, odwiedzamy także najmłodszych mieszkańców miasta. Podczas tych spotkań poruszamy kwestie związane z bezpieczeństwem a także prezentujemy nasze wyposażenie i opowiadamy o pracy. Zazwyczaj najwiekszym zainteresowaniem cieszy się nasz nariowóz ;-) 

Obraz8.jpgObraz9.jpgObraz10.jpgObraz12.jpg

Regularnie, na terenach łowisk usytuowanych w naszym mieście, przeprowadzamy wspólne patrole z przedstawicielami Polskiego Związku Wędkarskiego. Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej kontrolowalują szczegółowe przepisy wynikające z Ustawą o rybactwie śródlądowym, natomiast my przeprowadzamy kontrolę pod kątem przepisów porządkowych. Zwracamy także szczególną uwagę na kwestię czystości na terenie i w rejonie kontrolowanych akwenów.

 

Obraz5.jpg

W okresie wiosenno - letnim, na terenie miasta można spotkać strażników miejskich na rowerach. Patrole takie dają możliwość dotarcia do miejsc, gdzie wjechanie samochodem jest zabronione lub niemożliwe a z drugiej strony pozwala na skontrolowanie dużego obszaru w stosunkowo krótkim czasie. Strażników miejskich na rowerach można spotkać głównie w rejonie: Grobli, Mini arboretum, Paciorkowców i Łysiny a także na terenach leśnych, gdzie istnieje zagrożenie powstaniem dzikich wysypisk

Obraz6.jpg

Obraz7.jpg

W okresie zajęć szkolnych, Straż Miejska w Bieruniu prowadzi działania w ramach akcji bezpieczna droga do szkoły. W ramach tej akcji, pomagamy naszym najmłodszym mieszkańcom dotrzeć bezpieczne na lekcje 

 

 

P4010206-1.jpgP4010210.jpg