Z notatnika strażnika za okres od 01.08.2020 d0 16.08.2020

01.08.2020 Podczas kontroli w rej. Łysiny patrol zauważył osoby spacerujące z psami w rej. strzeżonego kąpieliska, wbrew zapisom panującego tam regulaminu. Właściciele zostali pouczeni o zachowaniu zgodnym z przepisami i opuścili rejon kąpieliska.

01.08.2020 r. Mieszkańcy jednego z osiedli skarżyli się na głośną muzykę graną w jednym z mieszkań. Patrol SM przeprowadził rozmowę z lokatorami, pouczył ich o zachowaniu zgodnym z przepisami i muzyka została ściszona.

01.08.2020 r. Dyżurnego SM powiadomiono o awarii sieci wodociągowej. Na miejsce wezwano pogotowie kanalizacyjne które usunęło awarię.

02.08.2020 r. Przeprowadzono intensywne kontrole parkowania w rej. Łysiny. Zastosowano mandaty karne, pouczenia. Wystawiane były również wezwania do stawienia się w siedzibie SM.

02.08.2020 r. Dyżurny SM został poinformowany o rannym ptaku leżącym na ul. Granitowej. Strażnicy zabezpieczyli zwierzę i przekazali je pod opiekę lekarza weterynarii.

03.08.2020 r. Dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nieprawidłowo zaparkowanym pojeździe w obrębie skrzyżowania, który przy ul. Diamentowej znacząco utrudniał ruch. Patrol SM na miejscu wystawił wezwanie do stawienia się w kom. SM

04.08.2020 r. Do dyżurnego skierowane zostało zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który siedział na chodniku na os. Granitowa. Z uwagi na znaczący stopień upojenia alkoholowego i zagrożenie dla życia i zdrowia, które dla siebie stwarzał, mężczyzna umieszczony został w izbie wytrzeźwień.

05.08.2020 r. patrol SM podjął interwencję w stosunku do właściciela psa, biegającego bez opieki w rej. ul. Licealnej. Z uwagi na fakt, że nie była to pierwsza tego typu interwencja, właściciela zwierzęcia ukarano mandatem karnym.

05.08.2020 r. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o bezpańskim psie, który znajdował się na klatce schodowej jednego z bieruńskich osiedli a mieszkańcy obawiali się wyjść z mieszkań. Na miejscu udało się ustalić właściciela psa a zarazem sprawcę wykroczenia, którego ukarano mandatem karnym.

6.08.2020 r. Strażnicy interweniowali w sprawie rannego ptaka, który odnaleziony został w rej. ul. Homera. Zwierzę przekazane zostało pod opiekę lekarza weterynarii.

6.08.2020 r. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o obcym psie, który wszedł na teren jednej z posesji i nie chciał jej opuścić. Strażnikom udało się ustalić, że zwierzę należy do poprzednich właścicieli nieruchomości i przekazali je pod ich opiekę.

7.08.2020 r. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnie nietrzeźwym mężczyźnie, który ma leżeć na jednej z ławek znajdujących się w rej. centrum przesiadkowego na ul. Chemików. Na miejscu okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. Został pouczony przez funkcjonariuszy o odpowiednim zachowania w miejscu publicznym.

8.08.2020 r. strażnicy interweniowali w sprawie mężczyzny usiłującego spożywać alkohol w miejscu publicznym. Sprawca wykroczenia został pouczony.

9.08.2020 r. przeprowadzono intensywne kontrole w rej. Łysiny. Łącznie wystawiono 8 wezwań do stawienia się w naszej siedzibie.

10.08.2020 r. dyżurny otrzymał zgłoszenie o nisko zwisających przewodach energetycznych przy ul. Bogusławskiego. Zgłoszenie zostało potwierdzone i przekazane odpowiednim służbom.

11.08.2020 r. Jadący rowerem ul. Krakowską nastolatek przewrócił się i mocno poobijał. Znajdujący się w pobliżu patrol SM udzielił mu pomocy przedmedycznej, wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i rodziców. Po opatrzeniu nastolatek przekazany został pod opiekę rodziny.

12.08.2020 r. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie leżącym w rej. ul. Warszawskiej. Patrol SM na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe, którego załoga zdecydowała o zabraniu mężczyzny na badania do szpitala.

13.08.2020 r. Patrol SM interweniował w sprawie grupy młodzieży, która poprzez głośne puszczanie muzyki zakłócała spokój mieszkańcom okolicznych domów. Po przeprowadzonej rozmowie i pouczeniu znajdujących się tam osób, muzyka została ściszona.

14.08.2020 r. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o gnieździe szerszeni znajdującym się na poddaszu jednego z budynków, w którym m.in. znajduje się przedszkole. Po potwierdzeniu zgłoszenia na miejsce wezwane zostały odpowiednie służby.

15.08.2020 r. Patrol interweniował w sprawie kilku pojazdów nieprawidłowo zaparkowanych w rej. ul. Św. Barbary. Wystawione zostały cztery wezwanie a jeden sprawca wykroczenia został pouczony.

16.08.2020 r. na jednym z placów zabaw, znajdujący się tam mężczyzna bezceremonialnie spożywał alkohol. Patrol SM ukarał sprawcę mandatem karnym.