z notatnika strażnika za okres od 22.06.2020 r.  - 05.07.2020 r. 

22.06.2020r. Patol interweniował w sprawie luźno biegającego psa, który atakował inne zwierzęta i ich właścicieli. Wcześniejsze pouczenie właściciela nie przyniosło rezultatu i tym razem interwencja zakończyła się mandatem karnym.

23.06.2020r. strażnicy interweniowali w sprawie rannego ptaka znalezionego przy ul. Szarych Szeregów. Zwierzę przekazane zostało lekarzowi weterynarii.

23.06.2020 r. na ul. Bogusławskiego patrol SM zauważył ciągnącą na ok. 300 m plamę substancji ropopochodnej. Jezdnia była niebezpiecznie śliska. Powiadomiono Straż Pożarną, która zneutralizowała substancję a do czasu zakończenia działań strażaków zabezpieczano miejsce zdarzenia.

24.06.2020r. ukarano mandatem sprawcę zaśmiecenia terenu przy Łysinie.

28.06.2020r. w związku z odbywającymi się wyborami, przeprowadzono wzmożone kontrole w rejonie lokali wyborczych.

30.06.2020 r. otrzymaliśmy zgłoszenie o zalewaniu mieszkania wodą. Właściciel lokalu nie wiedział do kogo zwrócić się z pomocą, gdyż w mieszkaniu z którego lała się woda nikt nie przebywał. Dyżurny SM ustalił i powiadomił osoby odpowiedzialne za utrzymanie stanu technicznego urządzeń w bloku, które odcięły dopływ wody i powiadomiły osobę zamieszkującą lokal o awarii.

30.06.2020r. pouczono sprawcę wykroczenia polegającego na zanieczyszczeniu jezdni. Po interwencji sprawca wykroczenie posprzątał jezdnię.

3.07.2020r. do dyżurnego Straży Miejskiej zadzwoniła zaniepokojona mieszkanka Bierunia, która zauważyła starszego mężczyznę chodzącego w trakcie deszczu w domowych pantoflach po ulicy Krakowskiej. Zgodnie z tym co przekazała nam zgłaszająca, sprawiał on wrażenie zagubionego i przestraszonego. Na miejscu patrol SM zaprosił mężczyznę do radiowozu. W trakcie rozmowy strażnicy ustalili, że nie pamięta on swojego adresu. Z uwagi na zgłaszane przez mężczyznę złe samopoczucie na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Ustalono także opiekunkę, jak się okazało ciężko chorego mężczyzny, którego następnie przekazano pod jej opiekę.

22.06. – 05.07.2020 r. Wielokrotnie interweniowaliśmy w sprawie niewłaściwego parkowania pojazdów. Zwłaszcza przy ul. : Rynek, Łysinowa, Jerzego, Licealna, Granitowa, Węglowa. Strażnicy wystawiali kilkanaście mandatów karnych, kilkudziesięciu kierowców pouczyli, wystawili także kilkadziesiąt wezwań do stawienia się w naszej siedzibie. Apelujemy o zwracanie uwagi na znaki i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.